Blog

BLOG

Rady, tipy a triky, články, novinky


Jak správně zvolit výšku komínu

Ve většině případu je výška komínu uvedená v projektové dokumentaci. Pokud ji tam ale nemáte, není těžké určit výšku sami. Jediné, co potřebujete znát je výška stavby a typ střechy.

Normy, které musí být dodrženy:

ŠIKMÁ STŘECHA

  • komín umístěn ve vzdálenosti do 2 metrů od hřebene střechy, musí komín vyčnívat 65 cm nad hřeben. (Obrázek 1 a 2)
  • pokud je ve vzdálenost větší než jsou 2 metry od hřebene střechy, vedeme z hřebene střechy pomyslnou přímku pod úhlem 10°. V místě protnutí komínu s přímkou, komín navýšíme o 65 cm. (Obrázek 3)

PLOCHÁ STŘECHA

  • komín musí být minimálně 1 metr nad atikou (Obrázek 4)
  • výška komína nad plochou střechou se sklonem menším než 20° (Obrázek 5)

POZOR!

Pokud máte v okolí vaší stavby do vzdákenosti 15 m vodorovnou čarou velkou stavbu nebo nějakou přírodní překážku (například skálu), kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme – info@superkominy.cz. Okolní budovy mají vliv na tah komínu.

SUPER TIP!

  • nadstřešní prstence v imitaci cihel
  • na výběr z 6 různých barev

Jak zvolit průměr komínu

Určit správný průměr komínu je klíčové pro optimální fungování topného systému a bezpečnost vašeho domova. Při výběru správného průměru komínu je několik faktorů, které je dobré zvážit.

Průměr komínu se zpravidla odvozuje od typu topného zařízení, které používáte. Je důležité zajistit, aby komín byl dostatečně velký pro účinné odvádění spalin. Větší topné zařízení vyžaduje větší průměr komínu, aby mohl správně fungovat a minimalizovat riziko tvorby nebezpečných nánosů a ucpání.

Konzultace s odborníkem:

  • Pro přesný výpočet délky spalinové cesty je vždy nejlepší konzultovat s odborníkem, jako je kominík nebo inženýr specializující se na topení. Odborník může vzít v úvahu všechny relevantní faktory a doporučit optimální délku spalinové cesty pro vaše konkrétní prostředí a potřeby.
  • Přesný výpočet spalinových cest může být specifický pro každý domov a topný systém, a proto je důležité brát v úvahu všechny potřebné faktory. Konzultace s odborníkem je klíčová pro správné navržení a výstavbu spalinové cesty s maximální efektivitou a bezpečností.

Prázdná sekce. Upravte stránku, abyste přidali obsah.
Prázdná sekce. Upravte stránku, abyste přidali obsah.