Keramické komínové systémy

Zděné komínové systémy jsou sestavené ze základních tří složek – keramzibetonových lehčených komínových tvárnic se zadním odvětráním, tzv. komínového pláště, keramických vnitřních vložek (jindy označované jako šamotové vložky) a z tepelné izolace.

Keramické komínové systémy se vyznačují dlouhou životností a univerzálním použitím – jsou vhodné pro všechny typy paliv, podle druhy jsou schopné suchého i mokrého provozu.

Speciálním druhem komína jsou keramické komínové systémy dvousložkové, kdy je tepelná izolace řešena v tvárnici, komín nemá zadní odvětrání a je tedy ideálním řešením pro pasivní domy.

Systémové komíny SUPER BLOK Universal

Třísložkový komínový systém se zadním odvětráním, pro všechny typy paliv, určený pro suchý i mokrý provoz, komínový systém za nejlepší cenu na českém trhu.

Systémové komíny SUPER BLOK Passive

Unikátní dvousložkový keramický těsný komínový systém určený zejména pro pasivní domy nebo objekty s rekuperací, určený pro všechny typy paliv, suchý i mokrý provoz, splňuje požadavky BLOWER-DOOR testu.

Systémové komíny SUPER BLOK Duo

Speciální komínový systém – kombinace komína pro tuhá paliva (všechny typy) v průměru 160, 180 a 200 mm a pro odvod spalin pro kondenzační kotle (nerezová vložka DN 80). Vložka pro tuhá paliva je vhodná pro suchý i mokrý provoz, nerezová vložka je instalována ve ventilační šachtě. Komín je možné dodat ve variantě klasického komína SUPER BLOK DUO Universal nebo ve variantě komína pro pasivní domy SUPER BLOK DUO Passive