Keramické zděné komíny

Keramické komínové systémy

Zděné komínové systémy jsou sestavené ze základních tří složek – keramzibetonových lehčených komínových tvárnic se zadním odvětráním, tzv. komínového pláště, keramických vnitřních vložek (jindy označované jako šamotové vložky) a z tepelné izolace.

Keramické komínové systémy se vyznačují dlouhou životností a univerzálním použitím – jsou vhodné pro všechny typy paliv, podle druhy jsou schopné suchého i mokrého provozu.

Speciálním druhem komína jsou keramické komínové systémy dvousložkové, kdy je tepelná izolace řešena v tvárnici, komín nemá zadní odvětrání a je tedy ideálním řešením pro pasivní domy.

Systémové komíny SUPER BLOK Classic

(Dříve HART-BLOK) Nejlevnější systémový komín v naší nabídce. Třísložkový keramický komín se zadním odvětráním, pro všechny typy paliv, určený pro suchý i mokrý provoz.

Systémové komíny SUPER BLOK Universal

Třísložkový komínový systém se zadním odvětráním, pro všechny typy paliv, určený pro suchý i mokrý provoz, komínový systém za nejlepší cenu na českém trhu.

Systémové komíny SUPER BLOK Passive

Unikátní dvousložkový keramický těsný komínový systém určený zejména pro pasivní domy nebo objekty s rekuperací, určený pro všechny typy paliv, suchý i mokrý provoz, splňuje požadavky BLOWER-DOOR testu.