Často kladené dotazy

[fullwidth backgroundcolor=”” backgroundimage=”” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”left top” backgroundattachment=”scroll” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”0px” bordercolor=”” borderstyle=”” paddingtop=”20px” paddingbottom=”20px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” equal_height_columns=”no” hundred_percent=”no” class=”” id=””][fusion_text]

Níže shrnujeme odpovědi na otázky, se kterými se nejčastěji setkáváme:

[/fusion_text][accordian class=”” id=””][toggle title=”Jaké jsou rozměry komína?” open=”no”]Rozměry komína se liší podle typu:

Jednoprůduchové komíny jsou sestaveny z tvárnic o půdorysu 360 x 360 mm, výšce 240 mm a hmotnosti cca 14 kg. Vnitřní otvor má průměr 280 mm.

Jednoprůduchové komíny s větrací šachtou jsou sestaveny z tvárnic o půdorysu 360 x 490 mm, výšce 240 mm a hmotnosti cca 18 kg. Vnitřní otvor pro šamotovou vložku má průměr 280 mm, šachta má rozměr 230 x 100 mm.

Dvouprůduchové komíny jsou sestaveny z tvárnic o půdorysu 360 x 700 mm, výšce 240 mm a hmotnosti cca 26 kg. Průměr vnitřních otvorů je 280 mm.

Tvárnice jsou kompatibilní se všemi šamotovými vložkami v naší nabídce.[/toggle][toggle title=”Jaké jsou rozměry šamotových vložek?” open=”no”]Rozměry šamotových vložek jsou rozdílné podle druhu. V naší nabídce naleznete tři druhy šamotových vložek s následujícími rozměry:

Šamotové vložky keramika Letovice – v naší nabídce naleznete průměry 160 mm a 200 mm (vnitřní rozměry), výška základní a dvířkové šamotové vložky je 330 mm, napojení 90° má výšku 330 mm a napojení 45° má výšku 660 mm. Síla šamotových vložek je 16 mm pro průměry 160 mm a 19 mm pro průměry 200 mm.

V nabízených sestavách s rozdílnou výškou šamotových vložek Keramika Letovice počítáme a komíny s odbočkou 45° mají na dané výšce o jednu základní šamotovou vložku méně.

Šamotové vložky keramiky PD-Refractories CZ – v naší nabídce naleznete průměry 160, 180 a 200 mm (vnitřní rozměry), základní šamotové vložky mají výšku 330 mm, dvířkový díl a odbočky 90° i 45° mají výšku 660 mm. Síla všech šamotových vložek je 15 mm.

Šamotové vložky keramiky PKZ Poštorná – v naší nabídce naleznete průměry 160, 180 a 200 mm (vnitřní rozměry), základní šamotové vložky mají výšku 330 mm, dvířkový díl a odbočky 90° i 45° mají výšku 660 mm. Síla všech šamotových vložek je 15 mm.[/toggle][toggle title=”Co je součástí sestavy?” open=”no”]V případě výběru předpřipravené individuální komínové sestavy, dodávka obsahuje veškeré komponenty na zvolenou výšku a průměr komína, konkrétně: tvárnice, šamotové vložky, komínovou odbočku, komínovou izolaci, dvířkový (čistící) díl, kondenzační jímku, tmel na šamotové vložky, lepidlo na tvárnice, betonovou krycí desku a kónické nerezové ukončení. Volitlenými doplňky jsou komínová stříška, a také roxory na vyztužení komína (roxory nenabízíme v základní sadě, neboť mnoho našich zákazníků roxory na stavbě má).

Pokud si budete komponenty na stavbu komína vybírat v našem průvodci, bude dodávka obsahovat veškeré Vámi zvolené díly.[/toggle][toggle title=”Jaká je na komíny záruka?” open=”no”]Na naše komíny poskytujeme záruku podle zvoleného šamotu, abychom dostáli lhůtám daných výrobcem. Na šamoty od keramiky Letovice je poskytována záruka 20 let a na šamotové vložky keramiky Poštorná a PD refractories CZ je záruka na vyhoření sazí 30 let.

V obou případech platí, že komín musí být v průběhu užívání řádně provozován, musí procházet pravidlenou údržbou a také musí procházet pravidelnou revizí.[/toggle][toggle title=”Revize komína” open=”no”]Veškeré komínové komponenty v naší nabídce mají patřičné certifikáty, které jsou součástí dodávky komína a které obdržíte spolu s nezbytnou dokumentací a montážním návodem. Námi dodané komíny, za předpokladu správného výběru (zejména účinná výška) montáže (dodržení zákonem daných podmínek pro stavbu komína) není s revizí individuálních komínů potíž, podobně jako se systémovými komíny.

Důležitý je tedy zejména správný výběr a dodržení pravidel daných montážním návodem.[/toggle][toggle title=”Kdy mi komín dovezete?” open=”no”]Pro přepravu komínů využíváme ve většině případů vlastní dopravy, kterou zajišťují naše vozidla a naši zaměstnanci.

Při volbě dopravy zdarma, tedy do 15 pracovních dnů, komín doručíme nejpozději 15. pracovní den po přijetí Vaší objednávky.

Při volbě dopravy do 8 pracovních dnů komín doručíme nejpozději 8. pracovní den po přijetí Vaší objednávky.

Veškeré komponenty komínů máme trvale skladem, během měsíců srpen až říjen může nárazově dojít k vyčerpání skladových zásob. V případě elektronické objednávky, prosíme vyčkejte na naši informaci, že je zboží připraveno k odběru. V případě, že se chystáte zboží vyzvednout osobně na naší kamenné prodejně bez elektronické nebo telefonické objednávky, informujte se prosím o dostupnosti zboží na telefonu + 420 581 701 306.[/toggle][/accordian][/fullwidth]