Často kladené dotazy

Níže shrnujeme odpovědi na otázky, se kterými se nejčastěji setkáváme:

Jaké jsou rozměry komína

Rozměry komína se liší podle typu:

Jednoprůduchové komíny jsou sestaveny z tvárnic o půdorysu 380 x 380 mm, výšce 245 mm a hmotnosti cca 14 kg. Vnitřní otvor má průměr 280 mm.

Jednoprůduchové komíny s větrací šachtou jsou sestaveny z tvárnic o půdorysu 380 x 520 mm, výšce 245 mm a hmotnosti cca 18 kg. Vnitřní otvor pro šamotovou vložku má průměr 280 mm, šachta má rozměr 230 x 100 mm.

Dvouprůduchové komíny jsou sestaveny z tvárnic o půdorysu 380 x 770 mm, výšce 245 mm a hmotnosti cca 26 kg. Průměr vnitřních otvorů je 280 mm.

Tvárnice jsou kompatibilní se všemi šamotovými vložkami v naší nabídce.

Jaké jsou rozměry šamotových vložek

Rozměry šamotových vložek jsou rozdílné podle druhu. V naší nabídce naleznete tři druhy šamotových vložek s následujícími rozměry:

Šamotové vložky keramiky PD-Refractories CZ – v naší nabídce naleznete průměry 160, 180 a 200 mm (vnitřní rozměry), základní šamotové vložky mají výšku 330 mm, dvířkový díl a odbočky 90° i 45° mají výšku 660 mm (odbočky pro napojení sopouch lze objednat i snížené). Síla všech šamotových vložek je 15 mm.

Co je součástí sestavy?

V případě výběru předpřipravené individuální komínové sestavy, dodávka obsahuje veškeré komponenty na zvolenou výšku a průměr komína, konkrétně: tvárnice, šamotové vložky, komínovou odbočku, komínovou izolaci, dvířkový (čistící) díl, kondenzační jímku, tmel na šamotové vložky, lepidlo na tvárnice, betonovou krycí desku a kónické nerezové ukončení. Volitlenými doplňky jsou komínová stříška, a také roxory na vyztužení komína (roxory nenabízíme v základní sadě, neboť mnoho našich zákazníků roxory na stavbě má).

Pokud si budete komponenty na stavbu komína vybírat v našem průvodci, bude dodávka obsahovat veškeré Vámi zvolené díly.

Jaká je na komíny záruka?

Na naše komíny poskytujeme záruku podle zvoleného šamotu, abychom dostáli lhůtám daných výrobcem. PD refractories CZ poskytuje záruku na vyhoření sazí 30 let.

V obou případech platí, že komín musí být v průběhu užívání řádně provozován, musí procházet pravidlenou údržbou a také musí procházet pravidelnou revizí.

Revize komína

Veškeré komínové komponenty v naší nabídce mají patřičné certifikáty, které jsou součástí dodávky komína a které obdržíte spolu s nezbytnou dokumentací a montážním návodem. Námi dodané komíny, za předpokladu správného výběru (zejména účinná výška) montáže (dodržení zákonem daných podmínek pro stavbu komína) nemají s revizí problémy. Stačí se prokázat poskytnutými podklady – certifikáty a komínovým štítkem.

Nejdůležitější je tedy zejména správný výběr a dodržení pravidel daných montážním návodem.

Kdy mi komín dovezete?

Pro přepravu komínů využíváme ve většině případů vlastní dopravy, kterou zajišťují naše vozidla a naši zaměstnanci.

Při volbě dopravy zdarma, tedy do 15 pracovních dnů, komín doručíme nejpozději 15. pracovní den po přijetí Vaší objednávky.

Při volbě dopravy do 8 pracovních dnů komín doručíme nejpozději 8. pracovní den po přijetí Vaší objednávky.

Veškeré komponenty komínů máme trvale skladem, během měsíců srpen až říjen může nárazově dojít k vyčerpání skladových zásob. V případě elektronické objednávky, prosíme vyčkejte na naši informaci, že je zboží připraveno k odběru. V případě, že se chystáte zboží vyzvednout osobně na naší kamenné prodejně bez elektronické nebo telefonické objednávky, informujte se prosím o dostupnosti zboží na telefonu + 420 581 701 306.