Novinka pro kotlíkové dotace – zplynovací kotle DAKON

Novinka pro kotlíkové dotace – zplynovací kotle DAKON

Český výrobek - logoNaše společnost hrdě uvádí do distribuce zplynovací kotle českého výrobce DAKON. Jedná se o kotel DAKON NP PYRO 22 a DAKON NP PYRO 30.

Nové zplynovací kotle řady NP Pyro představují ekologický způsob vytápění a podobně jako jejich předchůdce je určen pro spalování suchého kusového dřeva. Při vývoji kotle byl kladen důraz nejen na vysokou účinnost a nízké emise, ale také na atraktivní vzhled. Zplynovací kotel je vhodný i do moderních otopných systémů s vysokými nároky na úsporný provoz a komfort. Dlohodobá životnost a kvalita kotle je zaručena robustní konstrukcí a masivní keramickou vyzdívkou s opracovaným povrchem.

EkodesignKotle DAKON NP PYRO jsou vybaveny moderní elektronickou regulací, která řídí nejen funkci kotle samotného, ale i celého topného systému. Všechny funkce můžete sledovat dálkově na pokojovém termostatu. Spalování je řízeno algoritmem regulátoru, který plynule mění otáčky ventilátoru a dávkuje spalovací vzduch podle potřeby. Díky snížení počtu čistících otvorů je údržba kotle jednodušší.

Velkou předností je proto snadná obsluha kotlů. Vylepšením oproti předchůdci je absence zatápěcí klapky,  nově stačí pouze otevřít dvířka, přiložit a kotel se již o vše postará sám. Nad přikládací komorou je umístěn kanál pro odsávání dýmu. Dveřní kontaktní spínač signalizuje řídicí jednotce otevření dveří a ta automaticky spustí odsávání, aby dým neunikal do místnosti.

Úpravou prošel také přikládací prostor, díky hranatému tvaru se do přikládací komory bez obtíží vejdou polena o délce až 50 cm. Oddělovací plechy v přikládací komoře snižují produkci dehtu a zlepšují proudění spalovacího vzduchu. Díky prodloužené době hoření tak můžete kotelnu navštěvovat méně častěji a plně využívat výhody komfortního vytápění.