Nepodceňujte revize komína

Kominík

Nepodceňujte revize komína

V poslední době se množí požáry komínů, ve kterých začalo hořet z důvodů zanedbané údržby.

Podle televize Nova, jen v Ústeckém kraji řešili od listopadu loňského roku 28 požárů komínů. Ve většině případů za vznik požáru mohlo zanedbaná údržba, tedy že lidé komín nevyčistili a nebo že jej nenechali projít revizí. Revize komína je totiž důležitá, může odhalit problémy, které mohou požár způsobit.

Například rodina na Ústecku, přestože si postavila nový domek, na komínu šetřila. Z komína se jim nejprve začal valit černý dým a nakonec začaly také lítat jiskry. Nejdříve se škodu snažili hasit pískem, ale postupem času nezbývalo, než zavolat hasiče. Následné odhalování příčin požáru odhalil problém. Rodina vůbec nevěděla, že má být komín vyvložkovaný!

Nezapomínejte tedy na údržbu komína, čistit komín byste měli nejméně jednou ročně, nejlépe však alespoň dvakrát, před a po sezóně. A revize komína je nutná! Nejen že můžete problémům předcházet, v případě požárů nebo nehody Vám – v případě že nemáte revizi komína – hrozí také pokuta.

Chcete poradit? Naše společnost provádí revize komínů, ale také frézování a vložkování. Rychle a spolehlivě, zavolejte nám na mob.: 601 37 37 37.

Sdílet článek