Individuální nebo systémový komín?

Individuální komín nebo systémový komín

Individuální nebo systémový komín?

Řešíte nákup komína pro svůj dům, chalupu nebo chatu a zajímá Vás rozdíl mezi individuálním a systémovým komínem?

Jedna z nejčastějších otázek, kterou nám zákazníci pokládají, se týká právě individuálních komínů. Co jsou tyto komíny zač a jaký je rozdíl mezi individuálním komínem a systémovým komínem.

V našem článku se nebudeme zabývat individuálními komíny ostatních dodavatelů, neznáme jejich sortiment, budeme se věnovat individuálním komínům v naší nabídce.

Hlavním rozdílem mezi individuálním komínem a systémovým komínem je cena. Je to dáno především tím, že certifikace systémového komína stojí nemalé peníze a tento náklad je pochopitelně zahrnutý do ceny komína. Další vliv na cenu systémového komína má značka. Systémové komíny zavedených společností mnohdy stojí i dvojnásobek ceny individuálního komína. V naší nabídce naleznete komíny společnosti Schiedel a také, dle našeho názoru, cenově nejdostupnější systémové komíny na českém trhu CJ-BLOK. Nutno podotknout, že na cenu systémových komínů má vliv i servis, poskytovaný výrobcem. A výrobci Schiedel a CJ-BLOK poskytují servis nadstandardní.

Na webových stránkách, zejména u výrobců pseudo-systémových komínů, můžete nalézt informace, které od nákupu individuálních komínů odrazují. Domníváme se, že hlavním důvodem budou obavy o prodejnost jejich systémů. Nejčastěji je zmiňovaná absence certifikátů, což v našem případě neplatí. Každá komponenta našich individuálních komínů, jako například tvárnice, šamotové vložky, izolace, krycí deska nebo dvířka má svůj certifikát, který umožňuje bezproblémovou kolaudaci spalinové cesty. Nadto ke každému komínu dodáváme komínový štítek a pochopitelně také montážní návod.

Systémový komín je certifikován jako celek. Při dodávce takové systémové stavebnice obdržíte jeden dokument, osvědčující vlastnosti systémového komína. Individuální komín je naproti tomu dodáván na konkrétní požadavek zákazníka, sestavu si můžete libovolně konfigurovat (za dodržení všech normou předepsaných pravidel) a společně s dodávkou tohoto materiálu k montáží individuálního komína obdržíte certifikáty pro jednotlivé komínové komponenty.

Stejně jako v případě systémového komína, naše individuální komíny obsahují veškerý nezbytný materiál pro stavbu komína na požadovanou výšku, průměr a úhel napojení. Jak jsme zmínili výše, společně s dodávkou našeho individuálního komína obdržíte certifikáty a rovněž získáte a kompletní montážní návod na sestavení komína svépomocí – který se neliší od návodů na stavbu systémových komínů, neboť se náš komín sestavuje podobně. V neposlední řadě, na rozdíl od naší konkurence, k našemu individuálnímu komínu dodáváme revizní štítek, nezbytný pro bezproblémovou revizi a schválení komína.

V případě nákupu u nás tedy získáte veškeré komponenty pro stavbu komína, nezbytné doklady i dokumentaci! A to bez ohledu na to, zda si zakoupíte systémový komín nebo individuální komín.

Posledním možným rozdílem tak mohou být záruky. Na naše individuální komíny poskytujeme záruku na těsnost v případě vyhoření sazí. Dodavatelé systémových komínů obvykle poskytují záruku 30 let, u nás poskytujeme záruku podle zvolených komponent 20 – 30 let. Záruka se tak řídí podle srdce komína – šamotových vložek.

Pochopitelně také garantujeme jakost. V naší nabídce naleznete kvalitní šamotové vložky českých výrobců, zejména od Keramiky Poštorná (Břeclav) a PD-Refractories CZ (Velké Opatovice).

Sdílet článek